Kolportaż ulotek

Dystrybucja bezadresowa materiałów reklamowych
Dystrybucja bezadresowa jest usługą, polegającą na dostarczeniu przesyłek reklamowych bezpośrednio do grupy odbiorców na wybranym przez klienta obszarze. Najczęściej kolportowanymi materiałami są ulotki promocyjne oraz gazetki handlowe. Jest to równocześnie tania jak i bardzo skuteczna droga dotarcia do szerokiej gamy konsumentów. Na przeprowadzenie tego typu kampanii marketingowej składa się kilka etapów, które scharakteryzowano poniżej.

Planowanie
Najważniejszym etapem przeprowadzenia efektywnej kampanii dystrybucyjnej, jest jej właściwe zaplanowanie. Posiadamy ku temu niezbędną bazę serwisową oraz zaplecze technologiczne, które umożliwia optymalne dopracowanie szczegółów przedsięwzięcia.

Obszary działania Golden Grupy zostały podzielone na sektory o określonych wartościach. Sektor to obszar dystrybucyjny o jednolitej, ciągłej zabudowie mieszczący się w obrębie ulic, poszczególnych miast. Każdy taki sektor ma swój potencjał, który mierzony jest w oparciu o ilości gospodarstw domowych oraz ich szacowanej majętności. Istnieją dwie możliwości zaplanowania dystrybucji.

W pierwszym wariancie klient tworzy swój własny plan kierowania dystrybucją, na podstawie dostarczonych przez Golden Grupa specyfikacji poszczególnych sektorów. Wyznacza obszary dystrybucji, rozdysponowuje nakłady materiałów oraz planuje kolejność kolportażu. Następnie wystawiane jest zlecenie, które realizujemy zgodnie z jego szczegółowymi założeniami.

Druga możliwość zakłada przygotowanie planu kierowania dystrybucją przez specjalistów Golden Grupa. Plany opracowywane są względem głównych założeń, które obejmują kolejno:

dobór materiałów reklamowych,
oszacowanie nośności punktów klienta,
wytyczenie głównych celów kampanii,
opracowanie specyfikacji danej branży,
opracowanie specyfikacji danego regionu Polski,
oszacowanie możliwości dotarcia na poszczególnych obszarach,
rozplanowanie logistyczne dystrybucji,
zaplanowanie kontroli jakości dostarczenia
logistyka transportu
odbiór materiałów z wyznaczonego magazynu, placówki klienta lub drukarni
ustalenie kosztów dystrybucji
wystawienie zlecenia

Dystrybucja
Kolportaż rozpoczyna się w momencie wydania materiałów reklamowych. Gotowość do wykonania zlecenia, na terenie Polski, wynosi 3 dni od daty przekazania prawidłowo wypełnionego zlecenia lub podpisania umowy. W przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych, bądź znacznych utrudnień w realizacji zamówienia, klient zostaje bezzwłocznie poinformowany. Golden Grupa posiada niezbędne i w pełni wyposażone zaplecze transportowe, które umożliwia przewiezienie ładunku do 150 ton w ciągu 24 h, w dowolne miejsce na terenie kraju.

Dystrybucja ulotek przeprowadzana jest w systemie „door to door” i obejmuje swoim zasięgiem wszystkich potencjalnych odbiorców – 15 milionów gospodarstw domowych. Dzięki współpracy ze stałymi i doświadczonymi kolporterami materiały dostarczane są na czas i do wybranych obiektów. Ulotki mogą być dystrybuowane zarówno bez opakowań, jak również zafoliowane lub zapakowane w koperty. Na życzenie klienta doczepiamy także do ulotek gumki, która pozwala na zawieszenie ulotki na klamce. W przypadku zakazu doręczania druków bezadresowych, materiały pozostawiane są w miejscach do tego przeznaczonych – skrzynka lub koszyk reklamowy. W trudno dostępnych lokalizacjach pozostawiamy ½ nakładu materiałów, a nadwyżkę rozdajemy na terenie lokalizacji pomocniczych/zastępczych. Wynikająca z wykazu niedostarczeń, ilość pozostałych do rozdysponowania druków, zostaje zgodnie z życzeniem zwrócona zleceniodawcy lub wykorzystana w sektorach pomocniczych.

Klienci otrzymują raporty dzienne oraz całościowe z przebiegu dystrybucji. Codzienny raport wysyłany jest do godziny 12:00 (za dzień poprzedni). Raport całościowy wykonywany jest w terminie do 5 dni roboczych od momentu zakończenia kampanii.

Kontrola jakości dystrybucji
Głównym elementem, który wpływa na konwersję pomiędzy odbiorcami a dostarczonymi materiałami reklamowym, jest docieralność. Na ten element składa się zarówno przeprowadzenie wysokiej jakości kolportażu, jak również odpowiednie opracowanie materiałów reklamowych. Zapeniwamy naszym klientom pomoc w kreowaniu warstwy graficznej i merytorycznej materiałów reklamowych, tak aby zarówno sama ulotka, jak również kolportaż przełożyły się na możliwie największą ilość klientów.

Kontrola jakości dystrybucji przybiera dwie formy. Pierwsza obejmuje system kontroli wewnętrznej Golden Grupa, prowadzony przez specjalnie w tym celu wyselekcjonowane i przeszkolone osoby. Gwarantujemy tym samym całkowitą bezstronność kontroli. Drugi sposób to wspólna kontrola z klientem.

kolportaż ulotek

Rozdawanie ulotek na ruchliwych ulicach, targach, parkingach przy centrach handlowych (bezpośrednio do rąk klienta)
"GOLDEN GRUPA" oferuje państwu usługę, która polega na wynajęciu hostessy / promotorów do obsługi wszelkich imprez okolicznościowych, akcji promocyjnych, targów.

Dystrybucja ulotek bezpośrednio do bloków / domów jednorodzinnych.

kolportaż ulotek

Sposób wykonania

Dojazd naszych pracowników na ustalony obszar w celu kolportażu ulotek.

Gwarancja

Gwarantujemy skuteczność kolportażu na poziomie 95-97 %

Zasięg

Województwa - podkarpackie, małopolskie, świętokrzyskie, lubelskie, mazowieckie.

Termin wykonania

Zależny od nakładu ulotek, obszaru kolportażu i ustaleń w jakich terminach dane ulotki mają być kolportowane.

Krzysztof Jońca

Kontakt

Krzysztof Jońca

Golden•Global•Grupa

Polityka prywatności. Informację cookies strony internetowej zapewnia goldengrupa.com">